Рубрики

В чому привабливість сиквелів?

Сиквел є продовження фільму, зняте після успіху першої частини, або одночасно з нею. Класичний варіант - тема, що називається, «пішла», і режисер вирішує повторити успіх. Або не режисер, а хтось інший. Найчастіше продовження стає блідою тінню першої частини або взагалі не має нічого спільного з нею. Зрідка друга та наступні частини не поступаються першій, і вже на пальцях можна перерахувати фільми, продовження яких цікавіше зачину.

Незважаючи на це, сиквели користуються незмінною популярністю, і секрет їх полягає не у власних якостях нового фільму, а в психології людини. Будь-який фільм залишає щось недомовлене, перериває історію в момент, заглянути за який хочеться кожному. І саме продовження дає нам таку можливість. Ми пам'ятаємо героїв історії, ми звикли до них, ми прожили з ними складні моменти їхнього життя, вони для нас - як рідні.

Тому сиквел отримує своїх глядачів і їх кількість настільки ж, як у першій частині. Як вже говорилося - якості самого фільму на кількість бажаючих його подивитися впливають слабо, бо завжди знайдуться люди, які відгукнуться добре, завжди знайдуться люди, які відгукнуться погано, і ніхто не буде вираховувати відношення позитивних відгуків до негативних - простіше сходити в кіно і подивитися. Це одна сторона привабливості сиквела. Співпереживання героям і бажання випробувати ті ж емоції, що при перегляді першої частини.

Інша сторона - цікавість. Що ж такого можна було придумати в продовження історії? Так думає глядач, придбавши квиток. Більшість людей, виходячи з кінотеатру, думають над продовженням фільму, вибудовують в голові основні лінії майбутнього головних героїв. І кожному цікаво - а чи правильно він здогадався? А чи зміг режисер придумати щось більш цікаве, ніж глядач?

А ще - ми хочемо оцінювати. Оцінювати людей, вчинки, речі. Сиквел дає нам таку можливість, адже ми маємо точку відліку - перший фільм. Ми можемо порівняти, цілком або окремими частинами і винести свій вердикт. Наша думка в цьому випадку є не поверхневим, а обгрунтованим - ми розбираємося в темі, ми «підковані», навіть якщо до цього не подивилися взагалі жодного фільму окрім першої частини. Ось це відчуття компетентності і є для багатьох важливим, хоча рідко хто свідомо його відстежує.

Таким чином, три розглянутих нами аспекту привабливості сиквела дарують йому гарантованого глядача, а значить - фінансовий успіх. Фільми перетворюються на серіали, і якщо знімальна команда працює з належною якістю, то кожна серія приносить нового глядача і нові доходи. Традиція, започаткована ще Гомером, а бути може задовго до нього, буде жити до тих пір, поки не зміниться свідомість людей, тобто практично вічно.


kod

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Реклама на сайте: